Åpning av skolen for 1. - 4. trinn 27. april

 

Mandag 27.April starter skolen opp igjen for 1-4 klasse, samt SFO. Skoledagen vil bli fra kl.08.30 til 13.15. 

Skolen sender ut eget skriv til foreldre som har elever på 1.-4.klasse samt SFO.

5-7. klasse planlegges å starte senere i vår, dette styres av regjeringen.

Vi ønsker alle våre elever på 1.-4.trinn velkommen tilbake. Vi er klare til å starte opp, og har iverksatt tiltak i henhold til nasjonal veileder

Foreldre og barn bes også om å lese vedlagte informasjonsskriv fra Udir 

Skoleskyssen vil gå som normalt, busselskapet har også satt inn nye rutiner, der elevene bl.a. oppfordres til ikke å sitte sammen med andre elever i bussen.  Det vil kjøres en skolebuss i Moskenes for å kunne håndtere smittevernsveilederen. Informasjon skoleskyss Nordland fylkeskommune 27.april. (PDF, 166 kB) I veilederen for smittevern er det anbefalt at elevene ikke bruker offentlig transport, men for de som må det, så er det trygt å ta bussen.

Ta kontakt med skolen dersom dere lurer på noe. Det vil også komme egen informasjon fra skolen på Transponder.

-Oppvekst-