Foto fra folkemøte
Moskenes kommune
I innspillsrunden har vi mottatt hele 67 individuelle henvendelser med innspill til kommuneplanens arealdel.
Blant de 67 henvendelsene finner vi alt fra korte og generelle innspill til svært detaljerte og spissede innspill.
Sammenlagt utgjør det en svært god base for det videre arbeidet med kommuneplanens arealdel.
Fremover vil alle innspillene gås gjennom. Innspillene vil bli vurdert nøye og de som er mest aktuelle og gjennomførbare vil tas med videre i arbeidet med arealplanen.
Selv om innspillsrunden er over for denne gang, så blir det flere muligheter til å være med på å påvirke arealplanen. En førsteutgave av planen er under utarbeidelse og skal legges ut til høring og offentlig ettersyn mot sommeren. Endelig dato for dette er fremdeles ikke fastsatt, men det jobbes på for å få det til før heller en senere.
Ta gjerne kontakt med kommunen om du lurer på noe om arbeidet med arealplanen, så skal vi forsøke å svare på eventuelle spørsmål etter beste evne!